projekt

Dyrektor Szkoły informuje o zakończeniu dnia 13 września 2019r. rekrutacji do projektu pt. "Nauczanie eksperymentalne szansą na rozwój kompetencji uczniów szkół podstawowych Gminy Tarnowskie Góry". Listy uczniów zakwalifikowanych do projektu oraz listy rezerwowych wywieszone zostały w szkole w gablocie na parterze. Jednocześnie informuję, że nadal trwa rekrutacja uzupełniająca. Wszelkich informacji udziela dyrektor szkoły.

hdimga5bd7bda005c58eff7913009d26485

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Tarnowskich Górach informuje, że w dniach od 3.09.2019r. do 13.09.2019r. odbędzie się rekrutacja uczniów szkoły do projektu "Nauczanie eksperymentalne szansą na rozwój kompetencji uczniów szkół podstawowych Gminy Tarnowskie Góry", realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

absolwent2I już po wszystkim. Świadectwa odebrane, nagrody rozdane. Pożegnaliśmy ostatni rocznik Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Tarnowskich Górach.

zdjęcia

wykrzyknikWe wtorek Msza Św. kończąca rok szkolny o godz. 8.00. Zbiórka i wyjście spod szkoły o godz. 7.30. Po powrocie z kościoła lekcje odbywaja się wg. planu.

Środa - zakończenie roku szkolnego

8:30 (hol) – zakończenie zajęć dla klas: I, II, IV i V + spotkania z wychowawcą w salach lekcyjnych
10:00 (hol) – zakończenie zajęć dla klas III gimnazjalnych + spotkania z wychowawcą w salach lekcyjnych

dzien sportu1Dziś, tj. 17.06 obchodziliśmy w szkole Dzień Sportu. Uczniowie mogli zmierzyć się w następujących konkurencjach: skok w dal, rzut piłką lekarską, rzut piłeczką palantową, bieg na 60m. Na koniec gimnazjaliści rozegrali mecz w siatkówkę. Gratulujemy wszystkim wspaniałej sportowej postawy!

zdjęcia

dzienziemi23.05 uczniowie uczestniczyli w wykładzie poświęconym segregowaniu śmieci. Potem gimnazjaliści odpowiadali na pytania dotyczące recyklingu oraz ochrony Ziemi przed zaśmiecaniem. Najmłodsze dzieci otrzymały okolicznościowe kolorowanki.

zdjęcia

plywakUczniowie klasy I i II uczestniczyli w lekcjach pływania prowadzonych przez instruktorów w Parku Wodnym. Dnia 20.05 odbyło się uroczyste zakończenie kursu. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.