SP14

JESTEŚMY MISTRZAMI

tymbark logoUczniowie naszej szkoły z klasy III i V wzięli udział w jubileuszowym XX Turnieju „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli największych piłkarskich zawodach dla dzieci w Europie.

Wielki sukces osiągnęli uczniowie z klasy III (kat U-12), którzy zdobyli w swojej kategorii wiekowej I miejsce w powiecie tarnogórskim i zakwalifikowali się do następnego etapu. Podczas turnieju nie dali szans swoim rywalom, zwyciężając wszystkie swoje mecze. Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnienie dziecięcych marzeń.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w wojewódzkim etapie rywalizacji.

DZIEŃ KOLORU ŻÓŁTEGO

zoltyTego dnia w szkole było wyjątkowo słonecznie. Żółte ubrania, uśmiech i tańce na przerwie. To był wesoły dzień.

IMG-20191026-WA0000  IMG-20191026-WA0001

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

397-2220-sDziś z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w szkole uroczysta akademia. Najpierw głos zabrała Pani Dyrektor i wręczyła nagrody szczególnie wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi. Potem rozpoczęły się występy. Dwie grupy przedszkolaków zaśpiewały piosenki związane z obchodzonym świętem, a następnie uczniowie klasy 3 przedstawili przygotowany pod kierunkiem swojej wychowawczyni program artystyczny.

WYCIECZKA DO USTRONIA

lesnyW dniu 10.10.2019 klasy 2a, 2b i 3 wybrały się wraz z opiekunami do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Pogoda na szczęście dopisała i mogliśmy sie spotkać z różnymi zwierzętami zamieszkującymi park. Oglądaliśmy także przeloty orłów i sów. Niektóre ptaki latały tak nisko, że aż dotykały nasze głowy. Ukoronowaniem wycieczki była zabawa na wielkim placu zabaw. Bardzo miło spędziliśmy dzień.

PROJEKT UNIJNY

projekt

Dyrektor Szkoły informuje o zakończeniu dnia 13 września 2019r. rekrutacji do projektu pt. "Nauczanie eksperymentalne szansą na rozwój kompetencji uczniów szkół podstawowych Gminy Tarnowskie Góry". Listy uczniów zakwalifikowanych do projektu oraz listy rezerwowych wywieszone zostały w szkole w gablocie na parterze. Jednocześnie informuję, że nadal trwa rekrutacja uzupełniająca. Wszelkich informacji udziela dyrektor szkoły.