SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM AK

Flaga2

OBCHODY STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 24.04.2018 w naszej szkole odbyło się spotkanie z żołnierzem AK pułkownikiem Edwardem Ziemskim, członkiem Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej.

Jako opiekun towarzyszył pułkownikowi mgr inż. Józef Jureczek, który opowiedział młodzieży o ciekawych faktach z życia marszałka Polski Józef Piłsudskiego.

Pułkownik E. Ziemski jako przedstawiciel Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, jest wybrany jako osoba, która w roku 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości udzieli młodzieży "żywej lekcji historii".

Młodzież Gimnazjum Nr 5 w skupieniu wysłuchała relacji świadka zdarzeń bardzo bolesnego okresu II wojny światowej, w których jako młody Polak pan Ziemski wziął udział. Potem uczniowie zadawali pytania dotyczące powstańczego życia, widać było, że spotkanie wywarło na nich wrażenie. Dobrze, że mogliśmy gościć Pana pułkownika w naszej szkole.

Na spotkaniu zostały wypowiedziane bardzo ważne słowa: mamy sobie pomagać, angażować się charytatywnie na rzecz drugiego człowieka, wykazywać się koleżeńskością, dbać o dobre stopnie nie tylko swoje, ale również sąsiada z ławki - tak Pan pułkownik mówił o patriotyzmie.